Kerkük Belediye Başkanı Abdulkarem Hasan Rafiq

Şirket merkezimizi ziyaret eden Rafik ve beraberindeki heyet Birlik Harita ve Doğukan Grup yetkilileri ile bir araya geldi. Yapılan toplantıda Kerkük’ün Kent sorunları çözüm yolları değerlendirildi.  

Devamı...

İHA İle Datça Projesi

Datça’da gerçekleştirilen çalışmanın Türkiye’de insansız hava aracı kulanılarak fotogrametrik yöntemle yapılan ilk haritalar olduğuna dikkat çekerek, Türkiye’de büyük uçaklarla fotogrametrik yöntemle...

Devamı...

Geçmişimizi geleceğe taşıyoruz

Lazer tarama arşivimize Denizli'de bulunan Arasta, Unpazarı ve Hatipoğlu camilerini de ekledik. Restorasyon amaçlı yapılan işi kısa sürede tamamladık.Yüksek teknoloji kullanarak çağı yakalamış olmanın yanı sıra kültür mirasımızın korumasına...

Devamı...İmar Uygulamaları

Ülkemizin imar ve şehirleşme sürecinde genel olarak mevzuatın ve yatırımların eksikliğinden söz edilebilir. Bu sebeplerden dolayı imar ve altyapı hizmetleri çarpık yapılaşmanın arkasından gelmektedir.

 

Kutsal olan toprak mülkiyetinin bilinçsiz ellerde işlenmesi seçimle gelen yerel yönetimlerin başarısını derinden etkiler. Birlik Haritanın yapmış olduğu imar uygulamalarındaki başarısı bu konudaki uzmanlığının en iyi göstergesidir.